فال روزانه
کد فال روزانه
فال
آخرین اخبار هوو

شنبه بیست و پنجم دی 1389

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل: هوو تنها در ‌0.2 درصد از تصادفات آبان نقش داشته

هاشم یكه‌زارع - مدیرعامل ایران خودرو دیزل، با بیان مطلب بالا اظهار كرد: طبق آخرین آمار، تعداد تصادفات كامیون‌های هوو كاهش یافته است؛ به‌گونه‌ای كه در آبان ماه، كامیون‌های هوو از نظر تعداد تصادفات در مقام چهارم قرار گرفته‌اند.
وی ادامه داد: طبق آمار تنها 0.2 درصد (دو در هزار) از تصادفات آبان ماه مربوط به كامیون‌های هوو بوده است؛ بنابراین به نظر می‌رسد باید به نقش 99.8 درصدی دیگر خودروها در تصادفات در مقایسه با نقش 0.2 درصدی هووها نیز توجه شود.
او با بیان این‌كه كاهش تعداد تصادف‌های هوو نتیجه اجرای طرح فراخوان و بهبود سیستم ایمنی تریلرها توسط این كامیون‌ بوده است، خاطرنشان كرد: این موضوع نشان می‌دهد كه مشكل اصلی در بروز تصادفات هووها، نه خود این كشنده بلكه تریلرهای غیراستاندارد مورد استفاده در آن بوده است.
وی افزود: تاكنون برای حدود 13 هزار دستگاه كشنده هوو تاییدیه فنی صادر شده و حدود دو هزار كشنده باقی مانده نیز تنها تا پایان ماه جاری برای مراجعه و دریافت تاییدیه فنی مهلت دارند.
یكه‌زارع با بیان این‌كه از ابتدای دی ماه پلیس راهنمایی و رانندگی از تردد كشنده‌های هوو فاقد برچسب بازبینی در طرح فراخوان جلوگیری خواهد كرد، تصریح كرد: توصیه می‌كنیم برای كاهش آمار تصادف‌های تمام كامیون‌های در حال تردد در كشور، پلیس راهنمایی و رانندگی از تحویل بار به تریلرهای فاقد تانك باد جلوگیری كند.

نوشته شده توسط محمد دلاور در 14:47 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم دی 1389

قرائت گزارش شکایت خریداران کامیون دانگ فنگ از سایپا دیزل

قرات گزارش شکایت خریداران کامیون دانگ فنگ از سایپا دیزل

گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص شکایت گروهی از خریداران کامیون دانگ فنگ از شرکت سایپا دیزل در صحن علنی مجلس قرائت شد.

در جلسه علنی روز یکشنبه 28 آذر ماه، "علی اصغر یوسف نژاد" سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گزارش این كمیسیون در خصوص بررسی شکایت گروهی از خریداران کامیون دانگ فنگ از شرکت سایپا دیزل را براساس تبصره بند 6 ماده 33 آئین نامه داخلی مجلس در صحن علنی قرائت کرد.
بر اساس تبصره بند 6 ماده 33 آیین‌نامه داخلی مجلس، كمیسیون‌ها می‌توانند در موارد مهم و حساس و در مواجهه با تخلفات یا سوء مدیریت، با دعوت از مسؤولین ذی‌ربط موضوع را بررسی نموده و گزارش آن را به هیأت رئیسه ارائه نمایند. هیأت رئیسه می‌تواند گزارش مذكور را در دستور كار مجلس قراردهد. در این صورت سخنگوی كمیسیون و نماینده دولت هركدام به میزان پانزده دقیقه و شش‌نفر از نمایندگان به قید قرعه از بین متقاضیان هركدام به میزان پنج دقیقه، نظرات خود را بیان می‌نمایند.
گزارش نهایی شکایت کامیون داران از شرکت سایپا دیزل درخصوص خودروهای دانگ فنگ T/D300 در چند بند از جمله تاریخچه، مقدمه، بررسی موضوع شکایت، اظهارنظر برخی از مراجع قانونی و صاحب صلاحدید درخصوص شکایت، مجوزها و تاییدیه های ورود خودروهای دانگ فنگ به داخل کشور، عملکرد شرکت سایپا دیزل در ارتباط با خودروهای دانگ فنگ، نتایج بررسی عملکرد شرکت سایپا دیزل درخصوص شکایت کامیون داران نتیجه گیری و راهکار می‌باشد.

نوشته شده توسط محمد دلاور در 14:43 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم دی 1389

خودرو جدید به نام فراز

تایید نشدن خودرو فراز از راهنمایی و رانندگی

نوشته شده توسط محمد دلاور در 14:33 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم دی 1389

خودرو جدید به نام فراز


نوشته شده توسط محمد دلاور در 14:30 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم دی 1389

پوسيدگي كاميون‌هاي چيني هوو

ز چشم سازمان استاندارد دور ماند
پوسيدگي كاميون‌هاي چيني هوو
جام جم آنلاين: 13 درصد ناوگان كشنده هاي كشور را كاميون هاي چيني هوو تشكيل مي دهد كه برخي از اين كاميون‌ها با پوسيدگي شاسي وارد كشور شده و به بازار عرضه مي شود.

به گزارش خبرگزاري موج، شاسي برخي از كاميون هاي وارداتي چيني هوو در اثر مسافت طولاني حمل از چين و ماندن در معرض رطوبت دريا، دچار پوسيدگي مي شود و شركت ايران خودروديزل اقدام به رنگ آميزي مجدد آن(سندبلاست) كرده و سپس به بازار عرضه مي كند.

همچنين زنگ زدگي و پوسيدگي شاسي ون هاي غزال نيز مورد مشابه ديگري است كه اين شركت ايرادات آن را رفع و روانه بازار مي كند.

هم اكنون سوال اين است كه آيا اين ايراد از چشم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران كه متولي استاندارد و كيفيت كالاهاي وارداتي و صادراتي كشور است دور مانده و اين سازمان براي نظارت بر كيفيت كالاهاي وارداتي فقط به نمونه هاي نخست بسنده مي كند يا اينكه پوسيدگي اين كاميون‌ها را مشكل اساسي براي جلوگيري از ورود آنها به كشور نمي داند؟

هرچند كه طبق گفته هاي رضا عاصم نخجواني مديرعامل ايران خودروديزل اين كاميون‌ها با قيمت كمتري در اختيار مشتريان قرار مي گيرند اما آيا اين ارزاني قيمت، عامل تشويقي براي هجوم خريداران به سوي اين خودروها محسوب نمي شود!

از آنجايي كه طبق آمار پليس، كاميون هاي هوو به تنهايي عامل 23 درصد تصادفات جاده اي كشور هستند، سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران بايد تمهيدات جدي را براي جلوگيري از ورود اين كاميون ها به عمل آورد چرا كه كيفيت محصولات چيني به خودي خود قابل تامل است چه رسد به اينكه با مشكلات ديگري نيز مواجه شود.

قرارداد هوو قبل از نخجواني امضا شد

در حاليكه مدير عامل فعلي ايران خودروديزل مدعي شده، قرارداد خدمات پس از فروش كاميون هاي چيني هوو توسط وي به امضا رسيده است، معاون پيشين كيفيت اين شركت با رد اين موضوع، از امضاي قرارداد مذكور قبل از حضور نخجواني در ايران خودروديزل خبر داد.

علي جعفري معاون پيشين كيفيت ايران خودروديزل، با بيان اين مطلب افزود: قرارداد واردات كاميون هاي چيني هوو، كش و قوس هاي فراواني به همراه داشت چرا كه قصد داشتيم نهايت امتياز را از چيني ها بگيريم و در اين بين بخش مربوط به خدمات پس از فروش اين كاميون، به بهترين نحو براي ما به امضا رسيد.

وي با تاكيد بر اينكه امضاي اين قرارداد در دوران مدير عاملي مجيد شيخاني در ايران خودروديزل صورت گرفته است، اظهار داشت: هنگام عقد قرارداد بنده نيز عضو هيات مديره گواه (شركت خدمات پس از فروش ايران خودروديزل) بودم و هم سمت معاون كيفيت شركت را برعهده داشتم. پاي برگه قرارداد خدمات پس از فروش هوو، امضاي من و مديرعامل وقت گواه، حك شده است.

جعفري ادامه داد: شايد آقاي نخجواني حضور ذهن نداشتند كه چنين حرفي را مدعي شده است اما به هر حال متن قرارداد هم اكنون در شركت توسعه تجارت آسيا كه به نوعي رابط ايران خودروديزل و طرف چيني به حساب مي آيد، وجود دارد.

وي تاكيد كرد: عكس مطالبي كه مديرعامل ايران خودروديزل مطرح كرده، قرار داد خدمات پس از فروش هوو، در سطح خودروهاي تجاري حاضر در كشور، بي نظير بوده و حتي بخشي از اين قرارداد كه منافع ما در آن لحاظ شده، بخش قابل فسخ است.

سازمان استاندارد بايد مراقب باشد

جعفري همچنين در مورد پوسيدگي شاسي هووهاي وارداتي گفت: نمونه هاي اوليه اي كه از اين كاميون چيني وارد كشور شد، كاملا به تاييد موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي كشور رسيد و هووهاي اوليه، استانداردهاي تعيين شده را پاس كرد.

معاون پيشين ايران خودروديزل ادامه داد: اما اين بدين معنا نيست كه هووهاي بعدي نيز همان شرايط كيفي را داشته باشد، زيرا سازمان استاندارد فقط در مرحله اول، خودروهاي وارداتي را چك مي كند و مراحل بعدي به نمايندگي از اين موسسه برعهده برخي سازمان هاي ديگر مانند بازرسي استاندارد و كيفيت است.

اين گفته جعفري در حالي است كه مدير عامل ايران خودروديزل، به تازگي اعلام كرد:  هووهاي وارداتي به دليل توقف طولاني در بندر و تحت تاثير رطوبت دچار پوسيدگي شده و اين شركت نيز با رنگ كردن اين هووها، آنها را به قيمت پايين تر به مشتريان فروخته است.

حال پوسيدگي هاي مذكور چگونه از ديد سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران پنهان مانده، پرسشي است كه مسئولان اين سازمان بايد پاسخگوي آن باشند؟

نوشته شده توسط محمد دلاور در 12:6 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم دی 1389

مشخصات هوو

مشخصات هوو مشخصات فراز
ادامه مطلب
نوشته شده توسط محمد دلاور در 11:55 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم دی 1389

مهلت دو ماهه برای جلب رضایت خریداران هوو

مهلت دو ماهه برای جلب رضایت خریداران هوو

شرکت ایران خودرو دیزل در مدت 2 ماه رضایت شاکیان را جلب کند.رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از انسداد حساب شرکت ایران خودرو دیزل مربوط به خودروهای کامیون هوو و ضبط 9 میلیارد ریال به نفع کامیون داران خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، علی مژدهی پور در دیدار مردمی در پاسخ به شکایت یکی از مراجعه کنندگان از شرکت ایران خودرو دیزل در باره کامیون هوو گفت: این موضوع در چند مرحله رسیدگی و به نفع شاکیان رای صادر شده است.

وی افزود: این پرونده ابتدا با شکایت مردم درباره 400 دستگاه کامیون هوو آغاز شد اما اکنون به صدور حکم برای 2904 شکایت منجر شده است.

مژدهی پور اظهار داشت: احکام مرجع بدوی در شعبه تجدید نظر نیز تایید شد اما با شکایت شرکت ایران خودرو دیزل به دیوان عدالت اداری ارجاع یافت و دیوان حکم را نقض کرد. وی گفت: با رسیدگی این پرونده در شعبه هم عرض حکمی مشابه دادگاه تجدید نظر صادر شد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: این سازمان با انسداد حساب بانکی متعلق به این محصول ایران خودرو دیزل تاکنون مبلغ 9 میلیارد ریال ضبط کرده است و هر پولی که به این حساب واریز شود نیز به نفع کامیون داران ضبط خواهد شد.

مژدهی پور تصریح کرد: با رایزنی حدود یک ماه قبل دولت و قوه قضائیه، قرار شد شرکت ایران خودرو دیزل در مدت 2 ماه رضایت شاکیان را جلب کند در غیر این صورت سازمان تعزیرات حکومتی براساس حکم صادره عمل خواهد کرد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: این سازمان در زمینه اجرای تعهدات دولت و استیفای حق مردم از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد.

نوشته شده توسط محمد دلاور در 11:38 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم دی 1389

گالری تصاویر

عکس های جالب از جدید ترین ههو های روز جهت تماشا روی ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
نوشته شده توسط محمد دلاور در 11:36 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم دی 1389

هوو جدید با نام فراز به به بازار می آید


تفاوت های کامیون های «فراز» و «هوو»

عصر خودرو - برخی تفاوت های دو کامیون "فراز" و "هوو" رسانه ای شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از موج ، "فراز" یک کشنده 4*6 با حداکثر توان خروجی 380 اسب بخار می باشد. وزن ناخالص ترکیبی(کشندگی) این خودرو 49 تن می باشد و نوع گیربکس آن HW18710T(10 دنده جلو و دو دنده عقب) است.

نوع موتور کامیون "فراز" WD615.96C با استاندارد آلایندگی یورو3 است و از سیستم ترمز Pneumatic ABS+EVB برخوردار می باشد.

"فراز" که با چهره ای متفاوت نسبت به "هوو" در بازار ایران عرضه می شود به دو سیستم کروز کنترل و محدودکننده سرعت، و کنترل و عیب یابی الکترونیک مجهز است.

براساس این گزارش، سیستم موتور و سوخت رسانی در دو محصول "فراز" و "هوو" دچاز تغییرات زیادی شده است بطوریکه موتور "فراز" استاندارد یورو3 را پاس می کند اما موتور "هوو" دارای استاندارد یورو2 بود.

در سیستم ترمز خودرو "هوو" ترمز کمکی صرفا به خفه کن اگزوز مجهز بود و ظرفیت تانک باد آن 100 لیتر و در شرایط ارتقاء یافته 120 لیتر بود اما در محصول "فراز" ترمز کمکی به ترمز موتوری(EVB) و خفه کن اگزوز مجهز است و ظرفیت تانک باد آن 140 لیتر می باشد.

در سیستم های برقی این دو خودرو باید اشاره کرد که محصول "فراز" دارای دینام جدید، سیستم تنظیم الکترونیکی موتور، سیستم CAN، پدال گاز الکترونیکی، خاموش کردن الکترونیکی موتور، کلید مصرف سوخت اقتصادی در حالت بی بار، کروز کنترل و محدودکننده سرعت و ... است که خودرو "هوو" به این تجهیزات مجهز نبود.

مصرف سوخت کامیون "فراز" 38 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد که نسبت به محصول "هوو" دو لیتر کمتر است.

این گزارش می افزاید: محصول "فراز" یک کامیون ارتقاء یافته از محصولات "هوو" است و همانطورکه می دانید شرکت CNHTC، کامیون های تولیدی خود را با نام "هوو" به بازار جهانی عرضه می کند و هر سال نسبت به نیاز بازار و سطح رشد استانداردهای جهانی تغییراتی در آن ایجاد و به محصولات تولیدی را ارتقاء می دهد.

بنابراین گزارش، بهادر کاظمی معاون سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، نیز در خصوص آخرین وضع بررسی استانداردهای کامیون "فراز" می گوید: شرکت تولیدکننده کامیون "فراز" یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده ماشین‌آلات سنگین در چین است و ما این کامیون را نیز طبق معمول از نظر استاندارد و کیفیت به طور کامل بررسی می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کامیون "فراز" محصول ارتقاء یافته کامیون های "هوو" است، می افز

اید: در مورد کامیون "هوو" نیز هیچ گاه گفته نشد که خودرو استاندارد نیست، بلکه از نظر کیفیت در شرایط حداقلی قرار داشت.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد و سیستم‌های کیفیت سازمان استاندارد تاکید می کند: چنانچه خودرویی از نظر کیفیت مشکل دارد، نمی‌توان گفت که هر خودرو دیگری که آن تولیدکننده به بازار عرضه می‌کند نیز مشکل دارد.

کاظمی همچنین خاطرنشان کرد: ملاک سازمان استاندارد برای تایید کامیون "فراز"، پاس کردن استانداردهای لازم است و در صورت لزوم با توجه به سابقه "هوو" ممکن است سخت‌ گیری‌های بیشتری در مورد این کامیون انجام شده و برخی استانداردها نیز تکرار شود.

نوشته شده توسط محمد دلاور در 11:23 |  لینک ثابت   •